אודות גביע ישראל ILDC

ILDC - ראשי תיבות של סיפור הצלחה

סיפורו של גביע ישראל ILDC הוא בעצם סיפורו של הענף התחרותי בישראל...

 

בחודש מרץ 2015, נוסד ארגון חדש שהוקם במטרה להסדיר את התחרויות בענף הריקודים הלטיניים העכשוויים בישראל. מי שמוביל את המהלך הוא אבי ניניו, איש מקצוע ויזם מענף הריקודים הלטיניים המנסח לראשונה חזון לתחום התחרותי ומייסד ארגון זה תחת השם: ILDC - Israel Latin Dance Cup .

ניניו מכריז במקביל גם על תחרות חדשה במגוון סגנונות וקטגוריות. הבשורה מכה גלים בקרב קהילת הרוקדים בענף וסוחפת אחריה עשרות רקדניות ורקדנים מכל חלקי הארץ להתחיל להתאמן. תקנון מקצועי וחוקים, קטגוריות רמות וגילאים, מושגים מקצועיים ושפה חדשה, זוגות והרכבים מתחברים. זו הייתה אחת השנים המשמעותיות ביותר לענף שחווה את חבלי הלידה של עידן מקצועי חדש.

בתאריך 18.07.15 נערכת התחרות הראשונה בהיסטוריה של ארגון ILDC עם שופטים בינלאומיים ובמעמד נשיא הארגון העולמי WLDC והמפיק הראשי של התחרות העולמית דאז מר אלברט טורס ז"ל. ההפקה נערכת בסטנדרטים בינלאומיים ובסופה מוכתרים לראשונה אי פעם מחזיקי גביע ישראל לשנת 2015. שנה זו ללא ספק נכנסה לספר ההיסטוריה של קהילת הריקודים הלטיניים בישראל.

הענף גדל, הקהילה גדלה

 

מאז יולי 2015, התחרות חולקת את הענף עם תחרויות נוספות שהלכו בעקבותיה אך גם היום עדיין נהנית תחרות ה-ILDC ממעמדה כתחרות הפופולארית והגדולה בישראל. כמו כן, קהילת המתחרים גדלה בזכותה משנה לשנה - לצורך השוואה - על בימת גביע ישראל בשנה הראשונה עלו 68 מתחרים בלבד, וכיום אירועי התחרות מכילים מידי שנה כ150 והכמות גדלה. יחד עם זאת, גם כמות המקצים גדלה, הסגנונות הפכו מגוונים, והרמה המקצועית של הרקדניות והרקדנים הולכת ועולה מידי שנה בצורה ניכרת ו... מרגשת!

הפקת הגביע הישראלי אף נבחרה ע"י נשיא הארגון העולמי בשנת 2016 כאחד מהמודלים ההפקתיים הטובים והמקצועיים בין 35 מדינות החברות בארגון ומקיימות הפקות דומות.

גביע העולם WLDC - "האולימפיאדה של הריקודים הלטיניים"

 

ארגון ה-ILDC הינו הנציג הבלעדי לזיכיון הפקת מוקדמות גביע העולם בישראל, מה שנותן ערך מוסף לתחרות הארצית ומקנה לה את המעמד היוקרתי ביותר - מוקדמות לתחרות גביע העולם בריקודים לטיניים WLDC.

ארגון ה- WLDC הינו הארגון הבינלאומי הנחשב ביותר בענף התחרותי הבינלאומי ואחראי לייסודה ולהפקתה של התחרות הגדולה בעולם. תחרות זו נערכת במדיין, קולומביה, ונחשבת כיום לסמכות העליונה בתחום הריקודים הלטיניים העכשוויים. המדובר בהפקת ענק הנמשכת כשבוע ובה תחרויות מבוקר ועד לילה עם מגוון חסר תקדים של כ-80 קטגוריות מכלל סגנונות הריקודים הלטיניים, בחלוקה לרמות מקצועיות ולגילאים. עיניהם של כל רקדני העולם בענף נשואות לגביע העולמי.

לארגון ה-WLDC שיתוף פעולה הדוק עם 35 מדינות המקיימות לאורך השנה את התחרות המקומית במדינתן בדומה לגביע ישראל ומסמיכות את הזוכים בה להשתלב ישירות בחצי הגמר בתחרות העולמית. כל זאת ועוד, הופך הפקה זו לחסרת תקדים בקנה מידה עולמי, עובדה שזיכתה אותה בכינויה הלא רשמי - "האולימפיאדה של הריקודים הלטיניים".

מדינות העולם מופתעות מהכישרונות המגיעים מישראל

ארגון ה-ILDC מגבש מידי שנה משלחת ישראלית רשמית המוכרת ע"י משרד התרבות והספורט וע"י משרד החוץ, המורכבת מכלל הרקדניות והרקדנים שדורגו הכי גבוה בתחרות הארצית ILDC והוסמכו עפ"י הישגים אלה להשתלב בחצי הגמר בתחרות העולמית WLDC.

בתוך שלוש שנים בלבד של פעילות ישראלית בזירה התחרותית הבינלאומית, הפכו הישראלים להיות שחקן דומיננטי ונחשב בעיני המדינות האחרות, הרקדניות והרקדנים הישראלים מדורגים גבוה בכל שנה מחדש ומלבד העפלה לגמרים במספר לא מבוטל של מקצים, הישראלים גם קוטפים בכל שנה את אחד משלושת המקומות הראשונים. מאז שנת 2015 ועד היום הביאו הספורטאים הישראלים למעלה מ30 גביעי עולם במקצים שונים, הישג שאיננו משתווה להישגים באף ענף ספורט ישראלי אחר. משנה לשנה הישראלים הופכים גורם משמעותי ובולט בלא מעט מקצים וקטגוריות וממצבים את ישראל כשחקנית מקצועית ורצינית מאוד אפילו בעיניהם של המתחרים החזקים ממדינות דרום אמריקה ומרכזה.

הקרן לקידום ספורט הריקודים הלטיניים (ע"ר)

 

עם הרצון לקדם את הפעילות התחרותית וההתפתחות המסחררת של הענף התחרותי תוך זמן קצר, קם לו גם הצורך בהקמת קרן שתסייע לפעילויות, ליוזמות ומעל לכל לספורטאים בענף ההולך ומתפתח. ביולי 2017 התקבל האישור הרשמי לרישומה של העמותה ופעילותה החלה באופן רשמי מאז תחת השם:

ILDF - Israel Latin Dance Fund ובעברית - הקרן לקידום ספורט הריקודים הלטיניים בישראל (ע"ר).

בין מטרות הקרן נרשמו יעדים מרחיקי לכת הרבה מעבר לביסוס הענף כפי שהתחיל, בין הפרוייקטים שנולדו עם הקמתה היה "רוקדים ללא גבולות" שמטרתו להעצים בעלי מוגבלויות בתהליך לימוד ריקוד ויצירת כוריאוגרפיה למקצים ייעודיים בעולם, הפקת סמינרים מקצועיים מותאמים לצרכי קהילת המתחרים, אירוח תחרויות בינלאומיות בישראל ועוד.

אתר הקרן נמצא בהקמה ובקרוב ניתן יהיה להתרשם בו מפעילותה באופן שוטף. עוד אודות "סיפור הקרן" במפורט נמצא בעמוד הפייסבוק שלה.

שאלות? שילחו כאן ומבטיחים להשיב בהקדם!

  • Facebook Social Icon
  • Instagram

© All rights reserved to Emily Productions L.T.D 2016

בנית האתר LEVIZDESIGN